top of page

1) KOUPEL

Základem každé vaší návštěvy je koupání, fénování a česání - nemusíte tedy pejska doma před návštěvou salonu mýt. Ve speciální hydraulické vaně pro psy pejska okoupu za použití nejkvalitnější kosmetiky pro daný typ srsti. Následuje fénování a rozčesávání.

2) ÚPRAVA SRSTI

V závislosti, zda je pes stříhací nebo trimovací zvolím typ úpravy srsti. Pejska pomocí profesionálního vybavení ostříhám tak, jak se sluší a patří, aby vám dělal radost a ne ostudu. Podotýkám, že zejména větší plemena by měla být zvyklá na návštěvu salonu od štěněčího věku. Pokud se pejskovi nedostalo péče, ani nepamatujete, dejte mi prosím vědět, abychom společně delší časovou náročnost naplánovali.

3) UDRŽOVACÍ SERVIS

Chcete, aby Váš pejsek vypadal stále skvěle - není vždy nutná několikahodinová návštěva. Pro pravidelné zákazníky salonu nabízím například co druhou návštěvu udržovací servis - zaholení tlapek, čumáku, bříška a pak se jednou za čas vrhneme na celek.

4) JEDNOTLIVÉ ÚPRAVY

Samozřejmostí je péče nejen o srst, ale také třeba o drápky, vyčištění análních žlázek při koupeli, nebo u plemen, která to vyžadují, depilace uší.

5) DENTÁLNÍ HYGIENA

Součástí zajištění plnohodnotného života pejska je péče o jeho chrup. Doma doporučuji čistit kartáčkem a psí pastou, dávat dentální hračky či pamlsky. V salonu se zase postarám o mechanické odstranění zubního plaku a kamene pomocí ultrazvukového kartáčku a to zcela bez rizikové narkózy. Tato péče je nenahraditelná jako prevence před vznikem zubního kazu, zánětu dásní a dalších zubních onemocnění. Pozor - ošetření nenahrazuje veterinární péči. Jestliže chrup vykazuje známky paradentózy nebo jinou odlišnost od normálu, doporučuji návštěvu zvěrolékaře.

CO NEDĚLÁM

Pokud chcete pejskovi vystříhat do srsti nějaké speciální vzorce nebo jej obarvit, aby ladil k vašemu outfitu, tak vás musím zklamat. S takovými úpravami nesouhlasím a rozhodně vám je nedoporučuji. Pejsek se má ve své kůži cítit přirozeně a pohodlně.

bottom of page